Czym są licencje grupowe Microsoft?

Brewok raffi ahmad
Cheap Aimersoft DVD Backup oem, Ableton live 7 mac download, Cheapest CorelCAD 2013 64 bit
Licencje grupowe zostały opracowane tak aby odzwierciedlić wielkość i preferencje Twojej firmy. W ramach tego typu licencji wyróżnione zostały programy Open, Select i Enterprise. Każdy z nich jest elastyczniejszy w porównaniu do licencji typu Original Equipment Manufacturer (OEM) i Fully Packaged Product (FPP/Box). Program Open (MOLP) przeznaczony jest dla firm posiadających minimum pięć komputerów. Programy Select i Enterprise przeznaczone są dla dużych firm, organizacji rządowych i akademickich, które posiadają 250 lub więcej komputerów.

Licencje grupowe mają cechy, których nie mają licencje OEM i FPP:

  • umożliwiają centralne zarządzanie instalacjami przez co koszty administracji są dużo niższe oraz
  • można przenosić instalację pomiędzy komputerami oraz
  • można je odsprzedać po zakończeniu używania odzyskując w ten sposób część środków wydanych na ich zakup - pieniędzy wydanych na licencje OEM lub FPP nie można odzyskać.

Sampo yang mempercepat pertumbuhan rambut
Where can I buy Corel Designer Technical Suite X5, Purchase Solidworks 2012 Premium oem, How to buy Adobe Creative Suite 5 Design 64 bit
Jeśli policzysz TCO dla poszczególnych typów licencji to koszt zakupu okazuje się najmniejszym wydatkiem. Koszty administracji i utrzymania znacznie przekraczają koszt zakupu licencji. Ponieważ licencje grupowe (MOLP) są dużo mniej pracochłonne przy instalowaniu i administracji oraz są "trwalsze" (zniszczenie, awaria, zagubienie lub kradzież komputera nie powodują utraty tych licencji), to całkowity koszt ich posiadania okazuje się znacząco niższy niż tanich przy zakupie licencji Box/FPP i OEM.

Dodatkowo, kupując używane licencje na rynku wtórnym oprogramowania możesz obniżyć również koszty zakupu licencji.

 

Przeczytaj więcej w artykule: Porównanie licencji grupowych dla firm z FPP/Box

 

Powrót